57mm 57BYGH601-05AG6 Nema23 1.8 Degree Low Speed Customizable Stepper Gearbox Motor
Product Detail
Specifications
Product Name
Gearbox Stepper Motor
Stepper Angel
1.8
Step Angle Accuracy
±5%
Rated Voltage
12V
Rated Current
0.5A
Holding Torque
4.4N.m
Resistance
22ohms
Holding Torque
9 Kg.cm
Phase
2
Insulation Class
B
Reduction Ratio
6:1
Product Description
Electrical Specification Of Gearbox Stepper Motor
Mechanical Dimension Of Gearbox Stepper Motor
Production Process
Market Range Of Hetai
Raw Materials Of Gearbox Stepper Motor
Automatic Winding Machine
Automatic Assembly Line
Packing & Delivery
Product Tags
0.7OHMS Roller Motor
21A Roller Motor
48V Roller Motor
5N.m Roller Motor
67mm Roller Motor
Conveyor Roller Motor
Roller Motor
57mm 57BYGH601-05AG6 Nema23 1.8 Degree Low Speed Customizable Stepper Gearbox Motor Related Video:
Related Products
Stable Performance Nema 11 Gearbox St...
Gearbox High Quailty Nema 14 Low Nois...
Gearbox 57mm*57mm Customization 9.6 V...